létszám: 15 fő
időtartam: 2*20 perc
bajnoki forma: tornarendszer

Lebonyolítási forma:

A versenybizottság által kiírt, egymástól függetlenül, minden résztvevő által rendezett bajnoki fordulókon, kuparendszerben
zajlanak a mérkőzések. A tornákon 2 x 20 perces, Rugby XV mérkőzések kerülnek lejátszásra. Ha valamely csapat nem tud
15 fővel kiállni, akkor másik csapat kipótolhatja 15-re és/vagy ez ellenfél is kevesebb létszámmal áll ki - egyeztetve a
játékvezetővel és a kapitányokkal. A bajnokság végén, a kupákon elért mérkőzésekért kapott pontok összessége adja a
táblázatot, ahol a legtöbb pontot szerzett csapat a csoportja első helyezettje s mérkőzik a másik csoport első helyezettjével -
a nyertes a Pannon kupa bajnoka! Továbbiakban a pontok alapján "A" második helyezettje mérkőzik a "B" csoport második
helyezettjével és így tovább! Ha egy csapat nem vesz részt egy kupán, akkor mérkőzés eredménye 0. A nyertes mérkőzés 3
pont, döntetlen 2 és vesztes 1. Minden fordulón ki kell jelölni egy személyt tornavezetőnek, aki írja az eredményeket, vezeti
a jegyzőkönyveket a mérkőzésekről (perc, pontszerző). Sportorvosi és ingyenes regisztráció kötelező.